8 Mart’ta emeğiyle kazandığı işini KHK ile kaybeden Betül’ün yanındayız!

8 Mart’ta Betül Celep’in Yanındayız!
 
Betül Celep 6 Ocak’ta 679 nolu KHK ile İstanbul Kalkınma Ajansı’ndaki işinden ihraç edildi. Betül’ü bir çoğumuz Avon’da kadın işçilerin direnişine verdiği destekle tanıdık, bir kısmımız da ihraç edildiğinde yaptığı yürekli konuşmasıyla. Betül kendisi gibi haksızca işinden edilen tüm kadınlar için tam 45 gündür direnişte.
 
Kadına Şiddete Karşı Müslümanlar İnsiyatifi olarak bu 8 Mart’ta Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda Betül‘le beraber direnişteyiz!
Tüm kadınları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadınların işlerine geri dönmek için başlattığı direnişi sahiplenmeye çağırıyoruz.
 
Yaşasın Kadın Dayanışması!

Betül Celep: “Ben ilk defa 8 Mart’a direnerek girdim. Genelde işten çıkıp feminist gece yürüyüşüne koşardım fakat bugün sokaktayım ve direnişten çıkıp gideceğim. Bu süreç boyunca tekrar tekrar anladığım şey; dünyayı kadınlar kurtaracak ve bir kadın olarak ben kadınlara şunu söylemek istiyorum; hayatın her alanında sokakta evde fabrikada her yerde zaten çok ciddi bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi yürütmemiz, var olma çabamızı büyütmemiz gerekiyor. Tek başımıza yapamayız, kadınlar bir arada güçlüdür. Bu yüzden örgütlenmemiz gerekiyor. Gerek kadın örgütlerinde, gerek karma örgütlerde sözümüzü söylememiz gerekiyor. Kendimizi tekrar tekrar doğurmamız gerekiyor. Bu 8 Mart tepemizdeki baskının daha da arttığı bir 8 Mart. İktidarın olduğu yerde direniş olur, kadınlar bu 8 Mart’ta da mücadeleyi büyütecekler.”